“Ümmete karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, “Ümmete karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi.

Palakoğlu, TDV’nin ‘Bir İz Bırakın’ teması ile düzenlenen yılsonu değerlendirme toplantısının kapanışında yaptığı konuşmada, toplantıda bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığını, vakfın yaptığı çalışmaları bir kez daha gözden geçirme fırsatı bulduklarını söyledi. Palakoğlu, bilgileri, tecrübeleri ve katılımlarıyla destek veren bütün katılımcılara teşekkür etti.

 Vakfın üstlendiği sorumluluğun bilinci ile günümüzün şartlarına göre daha etkin ve kalıcı hizmetler üretmek için yapılandığını vurgulayan Palakoğlu, artık stratejik plan, proje bazlı ve bütçe esaslı çalışıldığını kaydetti.

Çalışanların gayreti ve hayırsever milletimizin desteği ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın bugün yedi kıtada insanlığa hizmet sunan evrensel bir iyilik ve kardeşlik hareketine dönüştüğünü vurgulayan Palakoğlu, “Vakfımızın bugünlere gelmesinde desteğini her daim bizden esirgemeyen başta Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez Hocamıza, mütevelli heyet üyelerimize desteklerinden dolayı, yönetici ve çalışanlarımıza da gayretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

 

“Eğitimi önceliyoruz”       

“Bizim bir iddiamız olmalıdır” diyen Palakoğlu,  işleri, zamanı planlarken profesyonelce hareket edilmesi, her işin de istişare ile yapılması gerektiğini kaydetti. Vakıf olarak eğitimi öncelediklerini belirten Palakoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün sayıları 28 bine ulaşan öğrencilerimizin sorumluluğunu taşımakta ve onların mânevî, dinî ve millî duygularla yetişmesi için gayret sarf etmekteyiz. Daha nitelikli hizmetlerin üretilmesi için ortaya koyduğumuz her bir proje ve programda katkılarınızı, Vakfımızı daha ileriye götürecek projeleri ve bu projeleri üreten her bir arkadaşımızı önemsiyoruz. Çünkü daha iyiye ulaşmak için hep bir çaba içerisindeyiz.”

“Ümmete karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz” ifadesini kullanan Palakoğlu, şöyle konuştu: “İçinde bulunduğumuz emanetin bilincindeyiz. Yaptığımız işlerde kamuoyuna, kanunlara ve her şeyden önemlisi Allah’a karşı sorumluyuz. Hesap verebilirlik ilkesi ile hareket etmeliyiz. Bağışta bulunan bir kişinin bağışının hangi amaçla kime veya kimlere ulaştırıldığını bağışçımıza mutlaka bildirmeliyiz. Yaptığımız tüm iş ve işlemlerimizi daha hassas yürütmeliyiz” diye konuştu.

“25 ülkeden 135 ülkeye hizmet götürür konuma geldik”

Yakın zamana kadar 25 civarında ülkeye hizmet götürdüklerini söyleyen Palakoğlu, “Bugün 135 ülkeye hizmet götürüyoruz. Eğitim, kurban ve ramazan programları, hayri ve sosyal yardımlarımız, Hediyem Kur’an Olsun projesi, iyilik ödülleri ile tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte samimi bir gayret ve özverili bir çalışma içerisindeyiz. Yıllardır bekleyen cami projeleri bir bir hayata geçirilirken, bir taraftan da inşaatı tamamlanan camilerimiz ibadete açılmaktadır” dedi.

Prof. Dr. Sebahattin Zaim Hoca’nın “Siz bir iyilik başlatın, bu iyiliğin sonu ve nerede duracağı belli olmaz” sözüyle konuşmasını tamamlayan Palakoğlu, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Diğer taraftan toplantıda Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, üniversitenin kalite ve akreditasyonu konusunda sunum yaptı. Toplantıda ümmetimiz ve milletimiz için dua edildi ve musafaha yapılarak sona erdi. 

 

Comments are closed.